Kanada Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?  

Kanada vize başvurusu için gerekli olan bilgiye Kanada konsolosluklarına şahsen müracaat edilerek alınabilmektedir. Başvurular da sadece vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kanada ulusal vizesi, turistik vize eğitim vizesi, ziyaret vizesi çalışma vizesi veya göçmen vizesi çeşitlerine ayrılmaktadır. Nitelikli meslekler dahilinde yapılan başvurularda kabul edilmemektedir. Göçmen alımlarında dil yeterlilik şartı bulunmakta olup mesleki yeterliliği  kanıtlayan eğitim ve iş belgeleri ile de başvuru yapılmalıdır. Kanada da uzun süreli ve sürekli oturum vizesi için ise konsolosluklar tarafından online olarak başvuru yapılma imkanı da mevcuttur.  

Kanada Vizesi Başvuru Evrakları

Kanada Vize Başvurusu
Kanada Vize Başvurusu

Kanada’ya vizeler başvuru koşullarının uygun olması şartı ile 6 aydan daha az ya da 6 aydan daha uzun süreli olarak verilmektedir. Turistlik vizeler olarak bilinen kısa süreli vizeler için ise eksiksiz evraklar hazırlamak gerekir. Kanada başvuru belgeleri ise;  

  • Geçerli olan Türk pasaportu  
  • Biyometrik işlemler  
  • Seyahat belgeleri  
  • Kimlik aslı ve fotokopisi 
  • Kanada vize başvuru formu  
  • Kanada vizesi için talep formu  
  • Nüfus kayıt örneği 
  • Vize harcı yatıma dekontu

Kanada turistik vizeleri için başvurular sadece 14 ve 79 yaş aralarından kabul edilmektedir. Bunlara ek olarak da kanada uzun süreli vize başvuruları içinde ek belgeler istenebilmektedir.  Aynı zamanda ise Kanada vizesi için gerekli olan evraklar da harç dekontları ile birlikte başvuru merkezlerine teslim edilmelidir. Bunlara ek olarak ise Kanada vizesi iki farklı opsiyonda verilmektedir. Bunlar ise Kanada turistik vize ve Kanada turist kartı şeklinde veriliyor. Turistik kartlar 6 aydan daha kısa süreli seyahatler için veriliyor. 6 aydan uzun süreli seyahatler için de Kanada turistik vizesi verilmektedir. Kanada vizesi 6 aylık kalıcı olmayan oturum izini için verilir. Kanada vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ise iletişim linkine tıklayarak detaylı bütün bilgilere ulaşım sağlayabildiğiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İlgili Bağlantılar;

Amerika Vizesi Randevu

Yeşil Pasaport Avatajları

Yeşil Pasaport Evrakları

Fransa Vize ÜcretiComments

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: