Instagram Hikayesine Link Nasıl Eklenir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, her geçen gün birbirinden farklı özelliklere sahip olmaktadır. Bu özellikler sayesinde milyonlarca kullanıcı olan bu uygulama, diğer insanlar ile etkileşim kurmanızı sağlar. Instagram’ın en çok kullanılan ve uygulama üzerinden gelir elde etmeyi sağlayan en önemli özelliği hikayeler ve bu hikayalere link ekleyebiliyor olunmasıdır. Instagram hikâyeye link ekleme özelliği sayesinde çeşitli markalar ve siteler ile iş birliği yaparak bu alanda gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Instagram Hikaye Özelliği Nedir?

Instagram’ın en popüler özelliklerinden bir tanesi hikâye paylaşımıdır. Instagram story olarak da bilinen bu özellik sayesinde profilinizde 24 saat boyunca görüntülenen fotoğraf ya da videolar paylaşabilirsiniz. Hemen hemen bütün Instagram kullanıcıları tarafından severek kullanılan bu özellik, aynı zamanda bir gelir kaynağı olarak da kullanılabilir.

Özellikle fenomenler tarafından yapılan link paylaşımları sayesinde reklam yapılmaktadır.

Karekod Blog
Instagram Hikaye Özelliği
Instagram Hikaye Özelliği

Instagram hikâye sayesinde takipçileriniz ile daha etkili iletişim kurabilir, uygulamayı çok daha etkin bir şekilde kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde 15 saniyelik videolar paylaşabileceğiniz gibi çeşitli efektler ile süsleyebileceğiniz fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

Instagram Yukarı Kaydırmalı Bağlantı Nasıl Oluşturulur?

Instagram hesabınızı kullanarak takipçilerinizle link paylaşımı yapmadan önce izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Instagram’dan link ekleyerek gelir elde etmeden önce bu işlemleri yaparak hesabınızı link paylaşımına açık hale getirmeniz gerekir. Bunun ardından link paylaşımı yapmaya başlayabilirsiniz. Instagram hikayeye link ekleme işlemini yapmak için izlemeniz gereken adımlar şöyledir.

  • Hikayenizde paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da görseli uygun bir şekilde çekerek üzerinde yapmak istediğiniz işlemleri yapın. 
  • Ardından hikayenizi paylaşın.
  • Hikayenizi paylaştıktan sonra resimde karşınıza çıkan ok işaretine tıklayarak takip edin.
  • Bu oka tıklayarak geldiğiniz ekranda karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında link ve bağlantı ekleme özelliğini seçin. 
  • Paylaşmak istediğiniz bağlantının linkini kopyalayarak buraya yapıştırın. 
  • Bu adımları izledikten sonra hikayenizi izleyen herkes paylaştığınız bağlantıyı görecektir. Bunun yanı sıra swipe up yani ekranı yukarı kaydırarak paylaştığınız bağlantıya ulaşabilirler.

Instagram hesabınızı kullanarak link ya da herhangi bir bağlantı paylaşmadan önce bu özelliğin aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer Instagram link paylaşma özelliği aktif değilse bağlantılarınızı takipçileriniz görmeyecek dolayısıyla siz de siz de reklam özelliğini kullanamazsınız. 

Instagram Link Ekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Instagram Hikayesi Link Ekleme
Link Ekleme Aşamaları

Instagram hesabınızı kullanarak kaydırmalı link eklemek için ilk olarak hesabınızın link paylaşımı için uygun şartları sağlaması gerekir. Hesabınızın sağlaması gereken temel şartlar ise şunlardır.

  • Link paylaşımı yapmak istediğiniz hesap kesinlikle bir işletme hesabı olmalıdır. (Yeni güncelleme ile normal hesaplar da link paylaşabiliyor)
  • İkinci şart ise sizi takip eden kişilerin sayısı 10.000 sınırını aşmış olmalıdır. ( Yeni güncellemeden sonra sınır kalktı)

Paylaşım yapmak istediğiniz hesap bu iki özelliği sağlamıyorsa hikayelerinize link bağlantısı ekleyemezsiniz. Instagram story özelliğinde herhangi bir bağlantı paylaşmak istiyorsanız bu detaylara hakim olmanız oldukça önemlidir. 

Instagram Hikayesine Neden Link Eklenir?

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, kullanıcıların gelir elde etmesine de olanak sağlıyor. 2016 yılında yapılan bir güncelleme ile gelen Instagram hikaye özelliği gelir elde etmenin en önemli noktalarından bir tanesidir. Özellikle takipçi sayısı fazla olan kişiler hem post paylaşımlarından hem de hikâye paylaşımlarından gelir elde etmektedir.

Instagram’da Hikayeye Link Ekleme

Instagram hikaye kullanarak gelir elde etmeyi sağlayan en önemli özellik paylaşımlarınıza link ekleyebiliyor olmanızdır. Instagram hikayeye link ekleme özelliği sayesinde çeşitli kategorilerde ürünleri koleksiyon olarak paylaşabilirsiniz. Bu linkler sayesinde ürünlerin satın alma rakamları artış gösterir. Dolayısıyla paylaşımı yapan kişiler de reklam ücretleri sayesinde gelir elde edebilir.

Bonus: Instagram Reklamlarından Gelir Elde Etme

Instagram Story özelliğini kullanarak takipçileriniz ile link paylaşımı yapabilirsiniz. Bu link paylaşımı sayesinde hesabınızı kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Çeşitli markalar ya da siteler ile anlaşmalar yaparak link bağlantınızı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bununla beraber paylaştığınız ürünlerdeki satış rakamlarının artması üzerine de çok daha iyi reklam anlaşmaları yaparak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Swipe up bağlantılar sayesinde sosyal medyayı kullanarak reklamlardan para kazanabilirsiniz.

İpucu: Sosyal medyadan para kazanmak ve cep telefonundan para kazanmak konuları size yardımcı olacaktır.

Instagram Hikâyeye Link Ekleme SSS

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir?

Sosyal medya hesaplarınızı kullanarak Instagram’dan link paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için gereken şartları sağlamanız gerekir. Hikayelerinize link ekleyebilmek için hikâye düzenleme ekranında sağ üst köşede çıkan link işaretine tıklamanız gerekir. Bu işlemin ardından yukarı kaydırmalı bağlantı oluşacaktır.

Instagram Hikayelerinde Link Paylaşım Sınırı Var Mı?

Instagram hikayelerinde herhangi bir paylaşım sınırı yoktur. Dolayısıyla link paylaşabilmek için de herhangi bir sınırlamanız yoktur. Paylaştığınız her hikâyeye bir link bağlantısı ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikayelerinde Link Paylaşmanın Avantajı Nedir?

Hikâye paylaşımının olduğu kadar link paylaşımının da kullanıcılara sağladığı bazı avantajlar bulunuyor. Instagram hikayelerinize link ekleyerek çeşitli ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi web sitenizin tanıtımını da yapabilirsiniz. Takipçileriniz ile daha fazla etkileşim kurarak gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar;

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap AçmaComments

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: