2023’te En Çok İndirilen Kripto Varlık Platformları

2023 yılında Türkiye’de en çok indirilen kripto varlık platformları, işlem hacmine göre yapılan sıralamanın aksine, farklı bir sıralama göstermektedir. İndirilme sayısına göre yapılan sıralamada ilk 10 borsa şunlardır:

  1. Binance (2,3M indirme)
  2. Bitexen (566k indirme)
  3. Paribu (450k indirme)
  4. BtcTurk (445k indirme)
  5. Binomo (425k indirme)
  6. Mexc (231k indirme)
  7. Bybit (190k indirme)
  8. OKX (188k indirme)
En Çok İndirilen Kripto Varlık Platformları
En Çok İndirilen Kripto Varlık Platformları

Binance, 2,3 milyon indirme ile Türkiye’de en çok indirilen kripto varlık platformudur. Bitexen, 566k indirme ile ikinci sırada yer almaktadır. Paribu, 450k indirme ile üçüncü sırada yer almaktadır.

Bu sıralama, Türkiye’de kripto varlık yatırımcılarının daha çok uluslararası platformları tercih ettiğini göstermektedir. İndirilen borsa sayısı, işlem hacmine göre yapılan sıralamaya göre daha düşüktür. Bunun nedeni, bazı kripto varlık platformlarının yalnızca web sitesi üzerinden hizmet vermesi ve uygulamalarının olmamasıdır. Bu platformlar, web sitesi üzerinden yapılan işlemler ile Türkiye’de önemli bir pazar payına sahiptir.

2023 yılında Türkiye’de kripto varlık yatırımcılarının sayısı artmaya devam etmektedir. Bu nedenle, kripto varlık platformlarının sayısının da artması beklenmektedir.

Dünyada En Çok İndirilen Kripto Varlık Platformları ve İndirme Sayıları

Kripto paraların popülaritesi arttıkça, kripto varlık platformlarına olan ilgi de artmaktadır. Bu durum, kripto varlık platformlarının indirme sayılarında da artışa neden olmaktadır.

Platformİndirme Sayısı
Binance100 milyon+
Coinbase75 milyon+
Crypto.com50 milyon+
Huobi Global40 milyon+
KuCoin30 milyon+
Kraken20 milyon+
FTX15 milyon+
Bybit10 milyon+
En Çok İndirilen Kripto Varlık Platformları

Bu sıralamada, Binance açık ara liderliğini korumaktadır. Binance, 100 milyondan fazla indirme ile dünyanın en popüler kripto varlık platformudur. Coinbase, 75 milyondan fazla indirme ile ikinci sırada yer almaktadır. Crypto.com, 50 milyondan fazla indirme ile üçüncü sırada yer almaktadır.

Bu sıralama, dünya çapında kripto varlık yatırımcılarının daha çok uluslararası platformları tercih ettiğini göstermektedir. Binance, Coinbase ve Crypto.com gibi platformlar, dünya çapında yaygın olarak kullanılan ve güvenilir kabul edilen platformlardır. Bu nedenle, dünya çapındaki yatırımcılar da bu platformları tercih etmektedir.

İndirilen borsa sayısı, işlem hacmine göre yapılan sıralamaya göre daha düşüktür. Bunun nedeni, bazı kripto varlık platformlarının yalnızca web sitesi üzerinden hizmet vermesi ve uygulamalarının olmamasıdır. Bu platformlar, web sitesi üzerinden yapılan işlemler ile dünya çapında önemli bir pazar payına sahiptir.

İlgili Bağlantılar;

Binance Karekod Okutma

Kriptoloji Nedir

En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

En İyi Kripto Para UygulamalarıComments

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: